سفارش تبلیغ
صبا

دهکده شعر حمایت از شایان نجاتی ترانه سُرا
 
قالب وبلاگ
پیوندهای روزانه

پاک شدن ID های ایرانیان از یاهو صحت ندارد !

 روزنامه شرق با چاپ خبری مدعی شده که شرکت یاهو به دلایل نامعلوم، قصد دارد کلیه ID های افراد ایرانی را از یاهو حذف کرده و صندوق های ایمیل آنها را نیز خالی کرده و در اختیار دیگر خارجیان قرار دهد.

 

 این خبر یک "دروغ 13" است. این یک رسم روزنامه نگاری است که یک نشریه، در عید نوروز، یک خبر شوکه کننده ای را در مورد وقوع اتفاقی در روز سیزده بدر منتشر کند. و بعد از آن، معلوم می شود که آن خبر یک دروغ سیزده بوده است.

مثلا: "از سیزده بدر اینترنت در تهران مجانی می شود." - "آمریکا در سیزده بدر به ایران حمله خواهد کرد" و ... همه از نوع دروغ های سیزده هستند.

که امسال نیز روزنامه شرق این خبر را که: یاهو قصد تحریم ایران را دارد، ولی گوگل نه ! را به عنوان دروغ 13 امسال خود منتشر کرد. که متاسفانه تعداد زیادی از کاربران آن را باور کردند.

مشاهده تصویر روزنامه

البته با توجه به شرایط بد سیاسی ایران در جهان و تحریم های شرکت های مختلف نرم افزاری و سخت افزاری علیه ایران، که اخبار آنها را در سایت ict-center شاهد هستیم، انجام چنین عملی از سوی یاهو آنچنان بعید به نظر نمی رسید.

البته نکته آن این است که اگر شرکتی بخواهد کشوری (مثلا ایران) را تحریم کند، با کاربران تعارف ندارد ! و رسما در سایت خود می نویسد که ما به این کشور یا کشورها سرویس ارائه نمی دهیم. یا مثل گوگل پک (Google Pack) ، گفته می شود که این سرویس در کشور شما داده نمی شود.  

اما در مورد یاهو چنین چیزی مشاهده نشد. یعنی نه یاهو در سایت خود به چنین موضوعی اشاره کرد و نه هیچ سایت خبری مهم و معظمی در دنیا، مانند CNET News, Beta News, ZDnet.com و ... دیگر رسانه های آی تی خارجی به این موضوع اشاره ای نکرده اند.

حتی وقتی که در خود گوگل و یاهو در مورد بسته شده یاهو در ایران به جستجو می پردازیم، نتیجه ای مربوط به این موضوع خاص را دربر ندارد.

بنابراین، خیالتان راحت باشد ! هیچ ID ایرانی از یاهو حذف نخواهد شد.

البته، سایت یاهو هم بی در و پیکر نیست ! و برای خود قانون هایی دارد. و چنانچه شما یا هر کاربر دیگری از آن قوانین تخطی کنید، ID شما در یاهو بسته می شود. اما این که یاهو بخواهد کلیه ID های یک کشور را از سرورش حذف کند، اولا، کاری غیر عقلانی بوده و ثانیا، در صورت صحت، در کلیه رسانه های اینترنتی منعکس خواهد شد. در حالی که می بینیم چنین اتفاقی نیفتاده است.

 
[ جمعه 85/1/11 ] [ 7:45 عصر ] [ مریم پویا ] [ نظرات () ]


روایات متعدد و قرائن و شواهد بسیار، نشان مى دهد که حضرت رضا علیه السلام به دستور مرموز مامون و با حضور او به شهادت رسیده است زیرا مامون براى حفظ حکومت خود، آن حضرت را به خراسان آورده بود، ولى وقتى که رفتار و قاطعیت آن حضرت را از نظرات گوناگون دید، و دریافت که گفتار و رفتار آن حضرت، موجب ضعف و تزلزل حکومت او مى شود، و از سوى دیگر عباسیان و... مکرر در مورد و لایتعهدى حضرت رضا علیه السلام مامون را تهدید مى کنند و هشدار مى دهند، تصمیم گرفت آن حضرت را از میان بردارد، ولى کاملا مراقب بود که این عمل به طور کاملا محرمانه و مرموز انجام گیرد تا مساله جدیدى براى حکومتش پیش نیاید، غافل از آنکه با این جنایت، زندگى دنیا و آخرتش را به آتش مى کشاند.(2)


در فرازى از حدیث لوح (که در مقدمه ذکر شد) آمده:« عفریتى مستکبر، آن حضرت را مى کشد


در زیارتنامه جامعه ائمه المومنین، به شهادت آن حضرت با زهرا اشاره شده، آنجا که مى خوانیم:


و مسموم قد قطعت بجزع السم امعائه:


 


چگونگى شهادت آن حضرت نیز مختلف نقل شده گویى دستهاى مرموزى باشگردهاى گوناگون خواسته اند، حقیقت شهادت آن حضرت کشف نگردد، و یا به هر گونه اى انحرافى نقل گردد، و مقصر اصلى شناخته نشود. ما در اینجا تنها نظر شما را به نظریه عالم بزرگ، شیخ مفید (وفات یافته در سال 413 هـ.ق) جلب مى کنیم:


او در آغاز مى نویسد:


حضرت رضا علیه السلام در مورد انحراف و ناصافى فضل بن سهل و برادرش حسن به سهل (که نقش و نفوذ بسیار در ارکان دولتى داشتند) به مامون گوشزد مى کرد و او را از اینکه چشم و گوش بسته تسلیم گفتار


ــــــــــــــــــــــــــــ


1- عیون اخبار الرضا، ج2، ص200 و 202.


2- علامه مجلسى پس از گفتارى مى گوید: حق همان راى شیخ صدوق و شیخ مفید و علماى بزرگ دیگر است، که حضرت رضا (ع) بر اثر زهرى که مامون به او خورانید به شهادت رسید.(بحار، ج49، ص 313)


3- مفاتیح الجنان


ــ[11]ــ


آنها شود بر حذر مى داشت آنها کینه امام را بر دل گرفتند، و مامون را بر ضد آن حضرت تحریک نمودند، و راى امامون را در مورد آن حضرت دگرگون ساختند تا اینکه او را به تصمیم بر قتل امام رضا علیه السلام وادار کردند به طورى که روزى حضرت رضا علیه السلام با مامون غذایى خوردند و حضرت بر اثر آن غذا بیمار شد و مامون خود را به بیمارى زد (تا وانمود کند که دستى در کار نبوده بلکه آن غذا به طور طبیعى نا مناسب بوده و هر دو را بیمار کرده است و همین موجب شهادت حضرت رضا علیه السلام گردید.)


سپس مى نویسد: محمد بن على به حمزه، از منصوربن بشیر، از برادرش «عبدالله بن بشیر» روایت کرده که گفت: مامون به من دستور داد ناخنهاى خود را بلند کنم و این کار را براى خود عادى نمایم، و براى کسى درازى ناخن خود را آشکارننمایم من نیز چنان کردم سپس مرا خواست و چیزى به من داد که به تمر هندى شباهت داشت و به من گفت: این را به همه دو دست خود بمال، من چنان کردم سپس برخاستم و مرا به حال خود گذارد و نزد حضرت رضا علیه السلام رفته، گفت: حال شما چگونه است؟


حضرت فرمود: « امید بهبودى دارم


مامون گفت: من نیز بحمدالله امروز بهترم، آیا هیچ کدام از پرستاران و غلامان امروز نزد شما آمده اند؟


حضرت فرمود: نه.


مامون خشمگین شد، بر سر غلامانش فریاد کشید (که چرا به حال آن حضرت رسیدگى نکرده اند؟)


سپس مامون گفت: «هم اکون آب انار بگیر و بخور که براى رفع این بیمارى چاره اى جز خوردن آن نیست


عبدالله بشیر مى گوید: مامون به من گفت: براى ما انار بیاور، من چند عدد انار حاضر کردم، مامون گفت با دست خود آن را بفشار، من فشردم، و مامون آن آب انار فشرده را با دست خود به حضرت رضا علیه السلام خورانید، و همان سبب وفات آن حضرت شد، و از این ماجرا دو روز بیشتر نگذشت ک آن حضرت به شهادت رسید .


 


[ پنج شنبه 85/1/10 ] [ 10:43 صبح ] [ مریم پویا ] [ نظرات () ]

الهی!

نور تو چراغ معرفت بیفروخت،

دل من افزونی است.

گواهی تو، ترجمانی من بکردند، ندای من افزونی است.

قرب تو، چراغ وجد بیفروخت،

همت من افزونی است.

بود تو کار من راست کرد، بود من افزونی است.


[ دوشنبه 85/1/7 ] [ 9:17 صبح ] [ مریم پویا ] [ نظرات () ]


.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
امکانات وب


بازدید امروز: 7
بازدید دیروز: 4
کل بازدیدها: 44383